Фудбал: Денес од 14:30 Брегалница го пречекува Малеш

Денес со почеток во 14:30 часот се играат натпреварите од 7-то коло во Третата Фудбалска Лига – Исток.

Во Делчево во борба за повисоко место на табелата силите ќе ги одмерат сениорите на ФК Брегалница и екипата на ФК Малеш од Берово.

Без разлика на моменталната позиција на табелата овие натпревари меѓу Брегалница и Малеш отсекогаш биле интересни и полни со изненадувања.

Еве ги и останатите двојки за 7-то коло:

„Слога 1934“ – „Осогово“

„Кежовица“ – „Рудар“

„Брегалница сениори“ – „Малеш“

„Работник“ – „Овче Поле“.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*