Денес на градскиот стадион сениорите на ФК „Брегалница Делчево“ го пречекуваат Работник Лозово

Денес со почеток од 14 часот се игра 8 коло од Третата фудбалска лига Исток. Во Делчево гостува екипата на Работнник, екипа која во првиот натпревар имаше среќа со гол во финишот на натпреварот да слави над делчевци и во тој момент да ги забележи првите бодови. Денешниот натпревар ќе биде одлична можност за одмазда на фудбалерите од Делчево кои во изминатото коло се изнапромашија против Малеш од БЕрово во нерешениот натпревар кој заврши со резултат 1:1.

Еве ги и останатите двојки од денешното 8 коло во 3 МФЛ – Исток.

Табелата по 7 одиграни кола изгледа вака:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*