Наскоро премиера на “We want to do” на делчевското диџеј-дуо “The Jokers”

Популарното делчевско диџеј дуо “The Јokers” подготвуваат големо музичко изненадување за своите обожаватели.

Младите дечки на својата официјална фејсбук страна го објавија краткиот форшпан од нивниот најнов сингл кој The Jokers музички го обработија во сопственото студио.

Во најновиот спот друштво на The Jokers им прави популарната Elenora T. чиј вокал е искористен за потребите на како што велат новиот голем хит.

За хитот “We want to do” како што вели делчевското диџеј-дуо инспирацијата дошла од ултрапопуларните “The Chainsmokers”.

Во продолжение еве ја најавата на The Jokers за “We want to do”.

https://www.facebook.com/thisjokers/videos/1878833398891538/

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*