РК ,,Делчево” го има најдобриот стрелец на ,,Скопје Куп 2018″

Делчевскиот ракометар Мирче Георгиев член на ракометниот клуб Делчево е прогласен за најдобар стрелец на новогодишниот ,,Скопје Куп“ кој за прв пат се одржа во организација на Академија Алушовски.

На турнирот учествуваа шест тима во машка и пет тима во женска конкуренција, а Георгиев заслужено го понесе епитетот најдобар стрелец бидејки беше најефикасен поединец на ,,Скопје Куп 2018″.

Честитки до Мирче кој уште еднаш покажа дека во Делчево одамна спорт број еден е ракометот.

Еве дел од резултатите на ,,Новогодишниот Скопје Куп 2018″

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*