EXANIMO Lounge Bar – Вашето урбано катче во центарот на градот!

Во пријатен амбиент и прекрасно аранжиран ентериер, со добра храна и одлична музика поминете незаборавни моменти со вашите најмили во новото урбано место во Делчево EXANIMO Lounge bar!
 
Само за вас EXANIMO Lounge bar ви го презентира најбогатото мени на дневни оброци кои ќе го задоволат вкусот и на најголемиот гурман!
 
ПОНЕДЕЛНИК – Клиси со праз, Тавче со плескавица или риба ослич, Боденик со урда
 
ВТОРНИК – Похован стек со ориз, Гулаш со пире или макарони;
 
СРЕДА- Пилешка чорба, Пилешко во сос, Шницла со пекарски компир или динстани зеленчуци или помфрит;
 
ЧЕТВРТОК – Мусака, Гулаш, Бечка шницла со пире;
 
ПЕТОК – Тавче со риба, Гулаш, Стек со ориз

Сето тоа зачинето со сите видови на топли пијалоци, разни видови на кафе, чај како алкохолни и безалкохолни пијалоци.

EXANIMO Lounge bar е идеално место за вашите родендени и други мали свечености по ваш терк и со ваш избор на мени.

Работно време од понеделник до четврток од 7 до 23 часот. Петок и сабота од 8 до 24 часот.

Примаме нарачки на телефоните: 070-367-654 и 076-365-367!

EXANIMO Lounge Bar – Вашето урбано место во центарот на градот!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*