ФК „Брегалница“ подобра од ФК „Слога“

Со 2:0 делчевска Брегалница ја совлада Слога од Виница во рамки на вонредното 17 коло од Третата фудбалска лига Исток.

Стрелци на головите за ФК Брегалница беа Антон Ратков во 36 и Александар Илиев во 82 минута од натпреварот.

Во останатите натпревари Рудар на гости го декласираше Малеш со убедливи 1:5, додека Осогово и Овче Поле ги поделија бодовите во натпревар кој заврши 1:1.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*