Фудбал: Брегалница во Делчево подобра од Рудар со 1:0

Денес во рамки на 19 коло од Третата фудбалска лига – Исток, фудбалерите на делчевска Брегалница со 1:0 ја совлада екипата на Рудар од Пробиштип. Делчевци отпорот на гостите од Пробиштип успеаа да го скршат во самиот финиш на натпреварот со гол кој го постигна Дарко Пешовски во 90 минута од натпреварот.

Резултати од 19-тото коло

„Брегалница“ – „Рудар“ 1:0

„Малеш“ – „Овче Поле“

„Работник“ – „Осогово“ 0:1

„Слога 1934“ – „Кежовица“

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*