Осогово со 2:1 среќно славеше над делчевска Брегалница

Со гол буквално во последната секунда од натпреварот екипата на ГФК ,,Осогово” на стадионот Никола Мантов во Кочани ги совлада надежите на делчевска Брегалница кои на полувреме имаа заслужено водство од 0:1.

Според зборовите на стручниот штаб на Брегалница иако Осогово направи пресврт, сепак делчевци играле добар фудбал и единствено спортската среќа ги спречила од подвиг во Кочани.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*