Трета лига исток: ФК „Брегалница“ Делчево го совлада ФК „Малеш“

Со резултат 3:1, делчевска Брегалница денес беше подобра од ФК „Малеш“ од Берово, во натпревар од 21 коло во Третата фудбалска лига – Исток. Стрелци на головите за Брегалница беа Влатко Марковски кој на истекот на првото полувреме прецизно стрелаше во 45 минута, додека двата голови во второто полувреме ги постигнаат најпрвин Ѓорѓи Анастасовски во 60-тата и Даре Пешовски во 70-тата минута од натпреварот.

Во останатите натпревари од 21 коло во Третата фудбалска лига се постигнати следните резултати:

„Брегалница сениори“ – „Малеш“ 3:1

„Слога 1934“ – „Осогово“ 0:2

„Работник“ – „Овче Поле“

Екипата на „Рудар“ беше слободна во ова коло.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*