Одлична игра на РК „Брегалница плус“ против РК „Чаир“

Кадетките на РК „Брегалница плус“ во интересен натпревар денес можат да жалат што не ја совладаа екипата на Чаир на која малку повеќе и беше наклонета спортската среќа што резултираше со победа од еден гол разлика да си замине од Делчево.

Тренерот на делчевки Драган Пешовски рече дека ова е најдобар натпревар на екипата од Делчево кој како што рече е загубен само заради сопствените грешки.

Еве ја неговата изјава и мали детали од натпреварот.

ЖРК БРЕГАЛНИЦА ПЛУС ОДИГРА ДОБАР НАТПРЕВАР СО РК ЧАИР

ЖРК БРЕГАЛНИЦА ПЛУС ОДИГРА ДОБАР НАТПРЕВАР СО РК ЧАИР

Posted by delcevo365.mk on Sunday, May 5, 2019

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*