Делчевските ,,сини” со 2:1 подобри од Овче Поле

Фудбалерите на делчевска Брегалница во рамки на Третата фудбалска лига – Исток и натпреварот кој денес се играше на градскиот стадион ,,Гоце Делчев” успеа да забележи нова победа, овој пат совладувајки ја солидната екипа на Овче Поле.

Во ова коло лидерот и нов второлигаш екипата на Осогово од Кочани го претрпе и првиот пораз на домашен терен, загуни од Рудар од Пробиштип со резултат 3:2.

Со денешната победа, делчевскиот третолигаш се искачи на 3 место на табелата со вкупно 30 освоени бодови од 23 одиграни натпревари. Еве ја комплетната табела.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*