Делчево доби уште еден финалист во најдобрите 4 во Македонија

Со победа во Струмица, женскиот кошаркарски клуб ,,Клубски Патриот” го завери пласманот на FINAL4 во кадетска конкуренција.

Во победата над екипата на Струмица кошаркарките од Делчево ги надиграа врсничките славејки со убедливи 26:45.

Честитки до младите кошаркарки од кои по одигрувањето на завршниот турнир очекуваме уште поголеми успеси.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*