ЖРК „Делчево“ со 37:35 подобри од ЖРК „Струма“

Кадетките на РК „Делчево“ со 37:35 ја совладаа солидната екипа на РК „Струма“ од Струмица во рамки на редовното коло во кадетската конкуренција кое денес се одигра во салата на СОУ „Методи Митевски – Брицо“.

Највозбудливите моменти се случија на крајот на натпреварот кога голманката Мелани Јовановска кога најмногу требаше одбрани два клучни удари и овозможи потоа нашите ракометарки со реализација да ги постигнат двата погодоци кои беа клучни за победата.

Во продолжение погледнете како публиката се радуваше на оваа слатка победа на делчевки!

Најинтересните моменти од натпреварот РК „Делчево“ и РК „Струма“

Најинтересните моменти од натпреварот РК „Делчево“ и РК „Струма“

Posted by delcevo365.mk on Saturday, May 18, 2019

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*