Убедлива победа на РК „Делчево“ над РК „Весна Акумулатори“

Машката кадетска екипа на РК „Делчево“ денес славеше убедлива победа над врсниците од Пробиштип совладувајки ги со 42:26. Меѓу најефикасните поединци на натпреварот беше младиот Филип Ѓорѓиевски кој најдобро се снајде во големиот број контранапади на домашната екипа.

Еве мал дел од денешните акции на нашите ракометари.

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*