Во градското дерби кадетките на РК ,,Делчево” со 38:31 подобри од РК ,,Брегалница плус”

Љубителите на ракометот од Делчево денес по втор пат во историјата на ракометот во нашиот град. имаа можност да следат дерби натпревар, помеѓу женските екипи на РК ,,Делчево” и РК ,,Брегалница плус”.

На теренот се одиграа две различни полувремиња. Во првото ракометарките на РК ,,Брегалница” ја имаа контролата на играта, која им донесе добар резултарт бидејки заминаа со водство на полувреме од два голови разлика

Во второто полувреме, како сосем нов тим на РК „Делчево“ да излезе на теренот, кој со добра игра на кадетките набрзина го свртеа резултатот во своја корист и на крајот заслужено славеа со 38:31.

Се на се добар натпревар кој може да го погледнете во продолжение.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*