Продолжува минирањето на критичната точка кај Истибања

Поради минирање сообраќајот на патниот правец Кочани – Македонска Каменица кај мотел „Саваро“ сеуште е во прекинсќ, соопшти Автомото сојузот на Македонија (АМСМ).

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози.

Како што информира АМСМ, интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*