„Убивајќи го Бога“ – Вечерва во киносалата во Делчево

Најнаградуваната црна комедија во светот, „Убивајќи го Бога“, вечерва и утревечер (23 и 24 август 2019) со  ќе биде прикажана пред љубителите на филмската уметност во Делчево.

Настанот е во организација на Националната установа Центар за култура „Никола Јонков Вапцаров“, а почетокот на кино-претстава е закажан за 20 часот.

Влезот е 70 денари.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*