Видео: Убедлива победа на кадетите на РК „Делчево“ над РК „Тиквеш“

Убедлива победа од 55:22 денес забележаа ракометарите на РК „Делчево“ кои во рамки на кадетската лига на Македонија го совладаа тимот на Тиквеш од Кавадарци. Во ниту еден момент од мечот делчевци не дозволија противникот да развие игра, а победата е резултат на добрата одбрана и одличните контранапади во текот на целиот натпревар. Сите поединци од екипата на РК Делчево дадоа свој придонес во високата победа.

Оние кои не беа во можност да го проследат натпреварот во живо еве моѓност да го погледнат овде

https://youtu.be/o-sZ3kmDxnAu.be/3D7j0xC5Nlc

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*