Сениорите на ФК „Брегалница“ Делчево со пресврт до победа над ФК Малеш“ Берово

Сениорите на ФК „Брегалница“ Делчево денес со пресврт и резултат 4:2, беа подобри од екипата на ФК „Малеш“ од Берово во рамки на 4 коло во Третата фудбалска лига – Југ.

Делчевци беа подобар противник од тимот од Берово кој на полувреме имаше водство од 1:2, откако Брегалница прва го отвори натпреварот со голот на Бојан Петровски на почетокот на натпреварот.

Петровски стрелец на првиот погодок на натпреварот за 1:0

По овој погодок Брегалница имаше стопостотна шанса за 2:0, но не ја реализираше, па набрзо гостите казнија, најпрвин со ефектен еврогол, а потоа и со уште еден брз погодок за водство од 1:2 за екипата од Берово, кој беше и резултат постигнат на полувреме.

Ефектен еврогол за 1:1
Гостите од Берово поведуваат со 1:2

За пресвртот на Брегалница не се чекаше многу, додека публиката се уште не беше седната на своите столчиња и го очекуваше старот на второто полувреме, со два погодоци набрзина, Брегалница поведе со 3:2, за некаде во средината на второто полувреме, со ефектен погодок, да ја завери победата од 4:2.

Мартин Гоцевски израмнува на 2:2
По асистенција на Гоцевски, Пешовски ја доведува Брегалница во водство од 3:2
Ефектни ножички за победа на Брегалница од 4:2

Погодоците од натпреварот во продолжение!

Погодоците од натпреварот Брегалница – Малеш кој Делчевци го добија со 4:2

Погодоците од натпреварот Брегалница – Малеш кој Делчевци го добија со 4:2

Posted by delcevo365.mk on Sunday, October 6, 2019

Целиот натпревар на линковите подолу!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*