Кадетите на РК „Делчево“ денес против „КЛ7“, пионерките утре против ЖРК „Вардар“

Одлична понуда за сите љубители на ракометната игра. Денес, петок, 18 октомври 2019 година, во спортската сала „М.М.Брицо“ нови ракометни возбудувања ќе ни приредат кадетите на РК „Делчево“, екипа која во 17:00 часот, ја пречекува екипата на ЖРК „КЛ7“ од Свети Николе“.

Пионерките, во рамки на редовното коло во сабота, со почеток од 14.00 часот, во дербито на колото го пречекуваат моќниот ЖРК „Вардар“ Скопје.

Супер ракометна понуда за публиката, која како и секогаш е осмиот играч на РК „Делчево“, на сите натпревари, кои домашната екипа ги игра во спортската сала „Методи Митевски – Брицо“.

Имајки ги предвид имињата на екипите кои гостуваат во Делчево, нема сомнение, дека и денес и утре(18 и 19 октомври) во походот кон нови победи на младите ракометари и ракометарки од Делчево силно ќе биде изразена нивната поддршка.

РК Делчево-РК КЛ7 Св.Николепеток 17.00 ч.Сала М.М.Брицо

Posted by RK Delcevo on Wednesday, October 16, 2019

Сабота 19.10.201914.00ч.М.М.БрицоДерби на колотоЖРК Делчево -Вардар

Posted by RK Delcevo on Tuesday, October 15, 2019

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*