Ловџиите од село Град уловија „капиталец“ тежок 155 килограми

Денешниот неделен ден кој е омилен за ловџиите на ловџиите од село Град им донесе улов тежок 155 килограми.

Капиталецот е уловен во планинските предели помеѓу селата Град и Вирче, а од утрово дивата свиња веќе е на социјалните мрежи.

Еве како изгледа уловот за кој долго ќе се зборува во ловџиските кругови во делчевско!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*