Видео: ЖРК „Делчево“ го совлада ЖРК „Овче Поле“

Во највозбудливиот натпревар кој се играше во Делчево оваа година кадетките на РК Делчево ја совладаа несовладливата екипа на РК „Овче Поле“ чиј тренер не можеше да го поднесе поразот и во неколку наврати нервозно реагираше кон судиите.

Сепак делчевки кои имаа одлична поддршка од публиката  и заслужено славеа во последниот натпревар во есенското коло во женска кадетска конкуренција.

Во продолжение завршните минути од натпреварот кој ја израдува публиката

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*