Стартува пионерската ракометна лига: ЖРК „Делчево“ утре од 14 часот против ЖРК „КЛ7“

Со натпреварот против екипата на ЖРК „КЛ7“, пионерките на РК Делчево утре, 29 февруари го започнуваат пролетниот дел од сезоната.

Од стручниот штаб најавуваат цврст натпревар и задржување на бодовите во Делчево.

Почетокот на натпреварот е закажан во 14 часот и истиот ќе се одигра во спортската сала на гимназијата „Методи Митевски – Брицо“

Повеќе за натпреварот на линкот во продолжение:

https://www.facebook.com/events/583700042226465/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*