Во недела во пријателски натпревар ФК “Брегалница Делчево” го пречекува ОФК ,,Малеш”

Утре, 8 март 2020 година, во пријателски натпревар во пресрет на продолжението од сезоната во Третата фудбалска лига – Југ, на Градски стадион ,,Гоце Делчев” силите ќе ги одмерат домашната екипа на ФК ,,Брегалница” и ОФК ,,Малеш Берово”.

Почетокот е закажан за 14:00 часот

🇲🇰Пријателски натпревар. 🏟Градски стадион Гоце Делчев 🗓 Недела…

Posted by Ф.К. Брегалница Делчево on Friday, 6 March 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*