ФК ,,Брегалница Делчево” надмоќна над ОФК ,,Малеш”

По врнежливо време и тешки услови за игра денес на градскиот стаадион ,,Гоце Делчев” се одигра најавениот фудбалски дуел помеѓу сенорите на делчевска Брегалница и ОФК ,,Малеш”. Соседското дерби им припадна на домаќините кои славеа со 5:0. Головите за Брегалница ги постигнаа Дејвид Филиповски, Дарко Пешовски, Антон Ратков, Христијан Борковиќ и Никола Марковски.

Во продолжение погледнете ги првите два гола на натпреварот помеѓу ФК Брегалница и ОФК Малеш

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=766876127171465&id=268787666980316

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*