Извршена обљуба врз малолетно лице во Делчево

На 16.04.2020 во 12.30 часот во Одделение за внатрешни работи Делчево, 29-годишна  жителка на Делчево пријавила дека К.Ѓ.(25) од с.Лаки, виничко, извршил обљуба врз нејзината малолетна ќерка.  

К.Ѓ. е лишен од слобода, а за настанот е запознаен Јавен обвинител, изготвена е кривична пријава и пријавениот е изведен пред судија на претходна постапка.

Повеќе информации во извештајот на МВР

https://mvr.gov.mk/izvadok-od-dnevni-nastani/1834

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*