No Image

Продавница за автоделови „Машиноелементи“ отсега на нова локација

June 8, 2020 Valeri Spasevski 0

Продавницата за авто делови „Машиноелементи“ отсега на нова локација. Веднаш до старата локација, спроти пицерија Палма, во продавницата за авто делови „Машиноелементи“ ќе ги најдете […]

No Image

Прес на СДММ Делчево

June 7, 2020 Valeri Spasevski 0

Претседателот на СДММ, Никола Тренчевски денес одржа прес конференција чиј интегрален текст ви го пренесуваме во целост. Секој од нас има обврска да ги почитува […]

No Image

Регионално: Привршува изградбата на улицата „Јуриј Гагарин“ во Берово

June 6, 2020 Valeri Spasevski 0

Привршуваат работите за изградба на улицата „Јуриј Гагарин“ во Берово. На денешната прес-конференција, градоначалникот Звонко Пекевски информираше дека се работи за проект вреден 2,29 милиони […]

No Image

Прес на СДСМ Делчево

June 6, 2020 Valeri Spasevski 0

Интегрално ви го пренесуваме текстот од денешната прес-конференција на Билјана Петровска, ПР на Општинската организација на СДСМ, Делчево. ……………………………………………………………….. Мицкоски крши прописи и лумпува по […]

No Image

Пекевски: Берово е отворен град за туристите, но секој мора да носи заштитна маска и да одржува дистанца

June 5, 2020 Valeri Spasevski 0

Поради зголемениот број туристи кои за време на продолжениот викенд се во Берово, градоначалникот Звонко Пекевски апелираше на задолжително почитување на препораките и мерките за […]