Фото: Најдобрата фудбалерка во Македонија е од Делчево

Најдобрата фудбалерка во Македонија дефинитивно е нашата Ана Димитровска која настапува за актуелниот првак на Македонија, екипата на ЖФК ,,Каменица Саса” која вечерва ја доби наградата за најдоброто од Истокот во спортот.

За каква награда станува збор погледнете во објавата на нејзиниот фејсбук профил.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10213377151502609&id=1813708729

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*