Делчевските риболовци меѓу наградените на крапската дружба во Трсино

Во организација на ЗСРД ,,Крап” од Виница викендов се одржа Крапска дружба на езерото Трсино.

Меѓу наградените беа и спортските риболовци од Делчево.

Еве како изгледаше дружбата на риболовците од регионот.

Крапска викенд дружба на езерото Трсино во организација на ЗСРД Крап од Виница.

Gepostet von СРД БРЕГАЛНИЦА ДЕЛЧЕВО am Sonntag, 26. Juli 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*