Прволигашот РК ,,Делчево” стартуваше со подготовките за новата сезона

Екипата на Делчево која од оваа сезона повторно ќе се натпреварува во Првата лига која е второ по квалитет натпреварување ги започна подготовките за новата сезона.

Како што претходно информиравме екипата е составена од играчите кои играа преклани, а меѓу повратниците во екипата се Мирче Георгиев кој се врати од РК ,,Аеродром” и Гоце Георгиевски од ,,Весна Акумулатори”.

Паралелно подготовките ги започнаа и ракометарките кои тренираат на игралиштето пред ООУ ,,Ванчо Прке” почитувајки ги сите протоколи за заштита од Ковид-19.

Известување Тренинзите за младинките и кадетките започнуваат во понеделник 03.08.2020г со почеток во 07.30 ч.на…

Gepostet von RK Delcevo am Freitag, 31. Juli 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*