ФК ,,Брегалница Делчево” против ФК ,,Карбинци” во 1 коло од Третата лига Исток

Во Струмица е извлечена ждрепката за Третата лига – Исток. Учествуваат вкупно 10 екипи. На стартот се издвојуваат 4-5 екипи кои имаат амбиции за првото место. Тоа се Брегалница- Делчево, Детонит, Малеш, Турново, Овче Поле.

Дербито во првото коло се игра во Берово каде силите ќе ги одмерат Малеш и Детонит. На останатите средби силите ќе ги одмерат.

Карбинци – Брегалница Делчево

Чешиново – Тиверија

Раклиш – Турново

Спартмани – Овче Поле

Најавено е дека првенството во Третата лига – Исток ќе почне на 20 септември,со резервен термин 27 септември 2020 година.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*