Видео: Ана Димитровска со гол во стилот на Ибрахимовиќ!

Ана Димитровска, најдобриот голгетер во тимот на ЖФК „Каменица Саса“ со нови погодоци во Првата женска фудбалска лига, а еден од нив постигнат во стилот на големите мајстори од машкиот фудбал, ѕвездата Златан Ибрахимовиќ.

Погледнете го неверојатниот ЕВРОГОЛ и останатите мајстории на гол мајсторот Ана Димитровска од натпреварот кој каменичанки го одиграа против Шкендија која ја декласираа со 6:1.

ЖФК Каменица САСА🖤💣 x3

Gepostet von Ana Ruza Dimitrovski am Sonntag, 11. Oktober 2020

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*