Делчево домаќин на натпреварите од третото коло во 1 лига во машки ракомет

Ракометниот клуб ,,Делчево” денес е домаќин на третото коло од групата Б во Првата машка ракометна лига на Македонија.

Во првиот натпревар екипата на РК ,,Текстилец” Штип ја совлада екипата на РК ,,Ѓорче Петров”.

Во моментот во вториот натпревар се среќаваат екипите на Металург 2 за која настапува делчевецот Филип Петровски и екипата на Вардар Неготино.

РК ,,Делчево” својот настап ќе го има по овој натпревар кога го пречкува тимот на РК ,,Скопје”.

Линк за натпреварот РК „Делчево“ – РК „Скопје“:

Линк од првиот одигран натпревар помеѓу РК „Ѓорче“ и РК „Текстилец“

Следните два линкови се од целиот натпревар помеѓу РК „Металург 2“ и РК „Вардар Неготино“:

Во последниот натпревар силите ги одмерија екипите на РК „Куманово“ и РК „Партизан“. Линк од натпреварот во продолжение:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*