Супер погодок на Ѓорѓиевски за реми на РК „Делчево“ во Гевгелија

Иако судиите го сецкаа последниот напад и како да не сакаа тимот од Делчево да се врати со добар резултат од Гевгелија во рамки на натпреварот од 5-тото коло Првата машка ракометна лига, сепак со ефектен погодок по досудениот прекршок на крајот на мечот Гоце Ѓорѓиевски успеа да и донесе реми на екипата од Делчево.

Честитки на момците за храбрата игра и за овој добар резултат.

Подогокот погледнете го на крајот од видеото:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*