ФК „Брегалница Делчево“ на врвот на табелата по денешната победа во Чешиново

Во 8-то коло во Трета Фудбалска Лига – Исток денес екипата на делчeвска Брегалница ја забележа една од најзначајните победи во досегашниот дел од првенството, победа од 1:2 над екипата на Чешиново која ги искачи „сино-белите“ на лидерската позиција на табелата по поразот на ОФК „Малеш“ во Струмица кај екипата на Спартмани.

Во трката за највисок пласман влезе и екипата на „Овче Поле“ која денес го совлада Работник Лозово.

Еве ги и останатите резултати од денешното 8-коло:

„Чешиново“ – „Брегалница сениори“  1:2

„Спартмани“ – „Малеш“  2:1

„Работник“ – „Овче Поле“  1:3

„Василево“ – „Хоризонт Турново“  1:2

„Тиверија“ – „Детонит јуниор“  2:2

„Раклиш“ – „Карбинци“  1:1

Табелата за првопласираните екипи по 8 одиграни кола изгледа вака:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*