Услугите на делчевскиот физиотерапевт Живко Димитровски на располагање на македонската футсал репрезентација

Услугите на делчевскиот физиотерапевт Живко Димитровски повторно се на располагање на македонската футсал репрезентација.

Димитровски во кусиот разговор информираше дека моментално репрезентативците се наоѓаат во Скопје од каде заминуваат за Врање, Р.Србија каде во петок против Србија ќе го одигра натпреварот од третиот круг од квалификациите за Европското првенство.

Три дена подоцна во С.Ц. „Јане Сандански“ ќе го одиграме возвратниот дуел со Србија.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*