МВР Билтен: Се трага по исчезната 37 годишна жителка на с.Панчарево

Жителите на пехчевско Панчарево втор ден трагаат по 37 годишна жена со здравствени проблеми. Лицето (В.С) 37,  за исчезната е пријавена од страна на нејзиниот возрасен сосед, кој оддалечувањето го пријавила во полициската станица во Берово.

– На 21.03.2021 во 11 часот во Полициска станица Берово, Б.Т. (81) од село Панчарево, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сосетка В.С. (37) која била со здравствени проблеми, информираат од полицијата.

Оттаму додадоа дека се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*