МВР билтен: Кривична пријава за малолетници од М.Каменица за нанесување тешки телесни повреди

М.Каменица: Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против двајца малолетници од Македонска Каменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда”.

На 31.12.2020 во Македонска Каменица, пријавените физички го нападнале В.Ѓ. и му нанеле тешки телесни повреди.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*