Фудбал: Турново пресилен за Брегалница Делчево

Екипата на Хоризонт се покажа како пресилен противник за фудбалерите на Брегалница Делчево кои со убедлив пораз од 5:1 се враќаат од гостувањето во Турново.

На делчевци им пресудија трите погодоци на разиграниот Крстев, како и двата гола на Амедов и Глигоров, додека при водство од 3:0 Дарко Пешовски од пенал го постигна голот за Брегалница.

Со овој пораз делчевци „паднаа“ на третото место на табелата во Третолигашката фудбалска лига Исток.

Еве ги и останатите резултати од 16.Коло:

Хоризонт – Брегалница (Д) 5:1

Детонит – Овче Поле 2:1

Работник – Малеш 0:2

Чешиново – Спартмани 6:0

Тиверија – Карбинци 0:3

Василево – Раклиш 2:2

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*