МВР Билтен: Машки труп пронајден удавен во река Брегалница

Машки труп пронајден во водите на река Брегалница во близина на делчевското село Драмче. Увид на местото на настанот извршила делчевскат полиција од каде информираа дека причина з анесреќата е давење.

-На 27.04.2021 во 11.30 часот во полициската станица Делчево е пријавено дека во река Брегалница на место викано „Долна Река“, атар на село Драмче, е пронајден удавен Ф.М.(63) од село Бигла, делчевско. Екипа од Итна медицинска помош констатирала смрт, а наша екипа изврши увид на местото на несреќата, информираа од полицијата.

По наредба на Јавен обвинител како што додадоа, телото било предадено на семејството.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*