Победа над Текстилец за второ место за РК „Делчево“ во Прволигашкото „плеј-аут“ разигрување

June 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Со победа над екипата на ракометниот клуб „Текстилец“ од 25:20, ракометарите на РК „Делчево“ го завршија натпреварувањето во Првата лига и „плеј-аут“ разигрувањето каде на […]

Промоција на делото „Безобразно голем“ од авторката Ленче Стоименова во Делчево

June 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Во Делчево се одржа промоција на делото „Безобразно голем“ од авторката Ленче Стоименова од Кочани. Делото како што информираше авторката содржи 31 карикатура посветена на […]

Црвен крст Делчево успешно одговара на предизвикот за обезбедување доволен број крвни единици во време на пандемија

June 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Во време на пандемијата Делчево успешно се справува и одговара на предизвикот да се обезбедат доволен број крвни единици на кои што им е потребна. […]

Формирано Партиципативно тело за поголемо учество на граѓаните во урбанистичкото планирање во Делчево

June 2, 2021 Valeri Spasevski 0

На Конститутивната седница која се одржа денеска формирано Партиципативно тело за поголемо учество на граѓаните во урбанистичкото планирање во Општина Делчево. За претседател на Партиципативното […]