Пожарот кај Пасјак под контрола, но потребна е поголема поддршка за негово целосно локализирање

August 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Пожарот кај месноста Бејаз Тепе во близина на селото Нов Истевник и делчевско-пехчевскиот регион е ставен под контрола во однос на опасноста за опожарување на […]

Евакуираните од пожарот во делчевско-пехчевскиот регион во стабилна состојба

August 3, 2021 Valeri Spasevski 0

Евакуираните лица од пожарот кој вчера напладне го зафати маалото Пасјак во делчевско-пехчевскиот регион, се во стабилна состојба. Директорката на делчевскиот здравствен дом Марија Глигоровска […]

Во тек евакуација на неподвижни лица и имот во Пасјак по пожарот кој неконтролирано се шири!

August 2, 2021 Valeri Spasevski 0

Жители близу месноста Пасјак во пехчевско-делчевскиот регион информираат дека ситуацијата со пожарот кој утрово избувна кај планината Средна е алармантна.  -Пожарот започна од утринава негде […]