Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево.

Поради сообраќајка, во прекин сообраќајот на регионалниот пат А3 на влезот кај Делчево. 
Во сообраќајката како што информираат од полицијата учествувале два автомобили голф и шевролет со делчевски регистерски таблички и мини-бус кој превезувал патници. 

Оттаму информираат дека во моментот се врши увид на раскрсницата каде се случила сообраќајката, а дополнителни информации најавија во текот на денот.

Според очевидци сообраќајката се случила откако по судир на возилата со мини-бусот. За среќа како што додаваат нема повредени лица.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*