Димитровска меѓу стрелците во дербито со Тиверија

3то коло – Прва Женска Фудбалска Лига на 🇲🇰
ЖФК Каменица САСА 2:1 ЖФК Тиверија

Во дербито на колото, ЖФК ,,Каменица Саса” со тимска и квалитетна игра во двата правци ја спуштија на земја залетаната Тиверија и одиграа натпревар за душа пред својата публика, кој беше крунисан со два гола во мрежата на Струмичанки. Актуелните Шампиони, ги покажаа повторно шампионските амбиции и ја испратија Тиверија со пораз од 2:1.

Меѓу стрелците секако и ,,нашата” Ана Димитровска!

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*