Брзински ,,OFF ROAD” натпревар во сабота на планината Голак

Се известуваат сите љубители на ,,OFF ROAD” дружбите дека на ден. 06.11.2021г на планината Голак ке се одржи еднодневно дружење со нашите OFF ROAD возила .

Организатор на овој настан ќе биде мото клубот Ендуро Тим од Делчево.

Во рамки на настанот ќе се одржи натпревар во најбрз круг во 3 категории:

-Кросови
-Атв
-Џипови

Збирното место ќе биде на спортските игралишта во Голак од каде ќе биде стартот. Кругот ке биде долг околу 3км до финишот ќе биде односно на спортските игралишта.

Во сите 3 категории ке бидат доделени по 3 пехара за 1,2 и 3 место за најбрзите возачи .

Се најавува дека ќе бидеме во што поголем број и заедно да се забавуваме и дружиме. Сето тоа ќе биде проследено со скара , добра музика , алкохолни и безалкохолни пијалоци.

Ве очекуваме !!!
Ендуро Теам ДЕЛЧЕВО

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*