Шампионките од ,,Клупски Патриот” фуриозно до победа во Неготино

Шампионките на КК ,,Клупски Патриот” забележаа нова победа во фуриозен натпревар во кој славеа во Неготино совладувајки ги домашните кошаркарки со убедливи 30:53.

Победата според информации на тренерот Љупчо Петровски била најавена уште во првата четвртина со водството од 24:05, а до крај се било рутина.

Петровски истакна дека сите кошаркарки добиле солидна минутажа запишувајки се во листата на стрелците, со што сите девојки со својата волја и желба за победа дале свој придонес во победата.

-Со оваа победа ЖКК ,,Клубски Патриот” ги најавува амбициите за висок пласман, веќе се доекипиравме, ни се врати и центарот Теодора Атанасовска, со што најавуваме многу нови победи, истакна Петровски на својот фејсбук профил.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*