Убедлива победа на ЖРК ,,Делчево” над ЖРК ,,Брегалница+”

Кадетките на ЖРК ,,Делчево Вардар” забележаа убедлива победа со 15 голови разлика (42:27) во градското дерби против екипата на ,,Брегалница +”, кое денес се играше во прилично исполнетата сала во гимназијата ,,М.М.Брицо”.

Во своите изјави по натпреварот тренерите Горан Велков и Евица Стојановска си честитаа притоа напоменувајки дека победил подобриот тим:

Сите оние кои не ја проследија средбата тоа можат да го направат на следниот линк:

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*