Патриотките од Делчево се прошетаа и покрај ,,Шара”

Патриотките од Делчево се прошетаа и покрај Шара. Совладана е екипата на Гостивар во дербито на колото со 58:63. Иако во текот на цело прво полувреме беа во негатива, со цврста игра во одбрана и паметен напад ,,Патриотките” направија пресврт во вториот дел од натпреварот, за нова победа и второ место во Првата Б лига, натпреварување во кое досега имаат само еден пораз во првото коло.

-Овој пат нема најдобри, сите девојки го дадоа максимумот, но во овој момент морам да ја истакнам желбата на нашата капитенка Ина Рашова, ккја иако со повреда не сакаше да изостане и натпреварот го одигра храбро до крај со што девојките добија на самодоверба, истакна по натпреварот тренерот Љупчо Петровски – Клубски.

Честитки до сите кошаркарки на кои им посакуваме уште подобра игра во следните натпревари.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*