Пионерките на РК ,,Брегалница +” и РК ,,Делчево” утре домаќини на Струма и Астибо

Утре, сабота,11.12.2021 година со почеток во 12:00 и 14.00 часот во Спортската сала ,,М.М.Брицо” во Делчево се играат два првенствени натпревари во пионерска женска лига при РФМ.

Во првиот натпревар од 12:00 пионерките на Брегалница + ќе се сретнат со екипата на Струма од Струмица, додека два часа подоцна од 14:00 силите ќе ги одмерат екипите на ЖРК Делчево и ЖРК Астибо Штип.

Им посакуваме многу успех на двете екипи на кои ќе им биде потребна и поддршката од публиката.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*