Рецептот на Зафирови од Виница секојдневна наслада за љубителите на бели пецива во италијанското гратче Канели

Великодушноста и благословеноста на Зафирови од Виница е репцептот за среќа кој го нуди нивниот ресторан ,,Зафир” лоциран во Италијанското гратче Канели, а кој секојдневно е место за доручек, ручек или вечера, како за Италијанците, така и за Македонците од овој регион.

Фамилијарниот бизнис на ова Виничко семејство, од Виница се пресели во Италија и за кратко време со вкусниот бурек, вкусните пици и пастрмајлии, ги освои и најпрефинетите гости од овој регион.

Едно големо БРАВО, за нашите пријатели, чиј повеќе децениски труд, конечно им го осветли Патот кон иднината…

Линк до оригиналната објава:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10217699929722954&id=1621417926

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*